No icon

Świat - Nowe Ateny

SERBIA POZYWA SYJONISTYCZNĄ ARMIĘ BANKIERÓW "NATO" DO SĄDU ZA BOMBARDOWANIA JUGOSŁAWII Z UŻYCIEM RADIOAKTYWNEGO URANU

Kanadyjski portal Global Research pisze, iż Serbia utworzyła grupę międzynarodowych prawników, aby pozwać NATO do sądu za bombardowania byłej Jugosławii w 1999r. i tysiące ofiar oraz zniszczenia infrastruktury, w tym fabryk, mostów, dróg, budynków mieszkalnych spowodowane tą napaścią, a także za stosowanie radioaktywnej, zakazanej prawem międzynarodowym broni zawierającej zubożony uran, broni chemicznej oraz bomb klastrowych.

Zespół składa się z najlepszych prawników w Serbii, ponadto prawników z Niemiec, Francji, Włoch, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii oraz Turcji.  Na czele zespołu stanął prominentny serbski prawnik Srdjan Aleksic.

„Chcemy postawić przed sądem wszystkie 20 krajów, które tworząc koalicję uczestniczyły wówczas w agresji na Jugosławię. Pozwy będą kierowane bezpośrednio do tych krajów” – oświadczył Srdjan Aleksic.

Prawnicy, zdając sobie sprawę z marionetkowości Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości nie zamierzają tam składać pozwów,  tylko bezpośrednio do sądów krajów zaangażowanych w tę agresję.

„Sądzimy, że procesy leżą w kompetencjach sądów narodowych. Te kraje złamały prawo zawarte w siedmiu artykułach Organizacji Narodów Zjednoczonych zakazujących agresji przeciwko jakiemukolwiek państwu. Ponadto NATO złamało własne artykuły 5 oraz 6, ponieważ NATO ma stanowić sojusz obronny, a nie agresywny.  

W marcu 1999 roku NATO rozpoczęło bombardowania Jugosławii. Ataki nie były autoryzowane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, stanowiły agresje analogiczną jak ta na Irak, Libię czy Syrię. Operacja „Allied Forces” była pierwszym atakiem militarnym tak ogromnej skali podjętym przez Sojusz, który po raz pierwszy wówczas użył sił wojskowych bez zezwolenia Rady Bezpieczeństwa, a więc nielegalnie, przeciw krajowi, który nie stanowił żadnego zagrożenia dla któregokolwiek z członków NATO uczestniczących w tej napaści.  

W trakcie agresji NATO pod wodzą amerykańską za prezydenta Clintona zrzuciło na Serbię 14 tysięcy bomb oraz wystrzeliło 2300 rakiet. Użyto także zakazanych bomb klasterowych produkcji izraelskiej, powodujących śmierć oraz trwałe kalectwo tysięcy ofiar oraz ładunków zawierających 15 ton promieniotwórczego uranu, co spowodowało ogromny wzrost zachorowań na raka. W Serbii co roku diagnozuje się obecnie 33 tysiące takich przypadków. Porównanie z ilością zachorowań na raka do roku 1999 pokazuje, że po NATO-wskich bombardowaniach ilość chorych na raka wzrosła pięciokrotnie. Analogiczna sytuacja jest w Iraku, gdzie Amerykanie również używali radioaktywnych bomb ze zubożonym uranem, bomb klastrowych oraz ładunków z białym fosforem, wypalającym ofiarom dziury w ciałach aż do kości. 

Podczas napaści na byłą Jugosławię NATO zamordowało  2000 cywilów, w tym 88 dzieci, a wiele tysięcy zostało okaleczonych wskutek odniesionych ran.  Ponad 200 000 Serbów zmuszono do opuszczenia Kosowa, gdzie utworzono karykaturę państwa zamieszkałego przez muzułmanów, aby umieścić tam największą bazę amerykańską w regionie – Bondstill, (nie)sławną między innymi z przerzutów opium z Afganistanu do Europy, a także z przemytu organów wycinanych zabijanym ludziom. 

Zespół międzynarodowych prawników przygotowujących pozew jest wspierany przez czołowych lekarzy onkologów oraz toksykologów, którzy w pozwach zamieszczają wyniki swoich badań. 
Informację o stosowaniu przez NATO radioaktywnych bomb w Jugosławii potwierdzili sami napastnicy, ponieważ 45 żołnierzy włoskich, którzy służyli w rejonach bombardowanych zachorowało  na raka. W tej sprawie zapadł już wyrok sadu i poszkodowani żołnierze włoscy otrzymali odszkodowania w wysokości od 200 000 euro do 1200 000 euro każdy. 

W czerwcu 2015r. Sekretarz Generalny NATO  Jens Stoltenberg w oświadczeniu dla serbskich mediów powiedział, że wyraża głęboki żal z powodu ofiar śmiertelnych podczas NATO-wskiej kampanii militarnej przeciwko Jugosławii, co uznał za „tragedię”.

Szczegółowy opis napaści prywatnej armii syjonisrtycznych banksterów NATO na Jugosławię zawiera m. in. artykuł oparty na źródłach: Waldemar Łysiak, Stulecie kłamców, Warszawa 2000, Wydanie II, Henryk Pająk, III Wojna Światowa, Lublin 2002, opublikowany na portalu Ruch Twórczości, poniżej publikujemy mały fragment:

„Pierwszym frontem ofensywy amerykańskiego syjonizmu przeciwko wolnym narodom Europy i Azji, była napaść na wolną Jugosławię przez NATO, poprzedzona gigantycznym przygotowaniem propagandowym, idącym w parze z umiejętnie dawkowaną dywersją wewnątrz Jugosławii i na scenie międzynarodowej. Ostatnim etapem tego przygotowania do najazdu na Jugosławię, było metodyczne prowokowanie waśni, a potem walk Albańczyków z Kosowa z Serbami – dwiema nacjami od 50 lat żyjącymi dotąd w pełnej zgodzie. To wykorzystywanie odrębności narodowych czy religijnych – było, jest i pozostaje stałą metodą rozbijania krajów upatrzonych do terrorystycznego rozsadzania ich od wewnątrz. Końcowym etapem każdej takiej terrorystycznej dywersji i prowokacji, jest inwazja militarna. Przykłady z ostatniego dziesięciolecia, to właśnie Jugosławia i Afganistan, w następnej kolejności przygotowanie inwazji na Iran i Irak, tym razem z wykorzystaniem mniejszości kurdyjskich w tych krajach. Jugosławia została zdruzgotana nalotami z powietrza, a następnie rozszarpana na kadłubkowe państewka niezdolne do suwerennej egzystencji. Ale już w okresie bombardowań i końcowej agonii Jugosławii, na całym świecie narastała fala oburzenia przeciwko amerykańsko-NATO-wskiemu ludobójstwu…”

Comment

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'Phar' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: