No icon

Świat

WCZORAJ ŻYDZI PRÓBOWALI SPROWOKOWAĆ WOJNE Z IRANEM – ATAK NA TANKOWCE ARABII SAUDYJSKIEJ

W poniedziałek Khalid al-Falih minister energii Arabii Saudyjskiej wydał oświadczenie, że dwa okręty – tankowce należące do Arabii Saudyjskiej zostały zaatakowane u wybrzeży Fujairah, blisko Iranu, lecz wciąż jeszcze na terenach należących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zgodnie z prawdą nazwał to zdarzenie „sabotażem” zagrażającym globalnemu zaopatrzeniu w ropę naftową, zapomniał tylko dodać, że sabotażem żydowskim.

Jeden ze statków był w drodze do załadunku ropy naftowej w porcie Ras Tanura, skąd miał dostarczyć ładunek do klienta rządowej firmy Saudów Aramco do Stanów Zjednoczonych.

Bezpośrednio po ataku minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej wydał oświadczenie, iż jego kraj w pełni wspiera Emiraty Arabskie, natomiast atak stanowi niebezpieczne zagrożenie dla nawigacji w regionie oraz dla pokoju światowego.

W odpowiedzi rzecznik irańskiego rządu Abbas Mousavi oświadczył, że incydent wzbudza ogromne obawy oraz wezwał do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w tej sprawie. Dodał, iż to zdarzenie ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo transportu morskiego i zaapelował do krajów regionu, aby zachowały czujność wobec destabilizacyjnych spisków obcych agentur, mając bez wątpienia na myśli Izrael.

W niedzielę minister spraw zagranicznych Emiratów Arabskich oświadczył, że cztery okręty zostały zaatakowane u wybrzeży ZEA. Obyło się bez ofiar śmiertelnych, szczegółów nie zdradził.

Mamy więc kolejna próbę wywołania wojny światowej przez chore z nienawiści do całego świata, opętane irracjonalnym mesjanizmem  żydostwo.

Comment

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'Phar' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: