No icon

Polska

#OTWIERAMY! W POLSCE POSPOLITE RUSZENIE, OTWIERAJĄ SIĘ GASTRONOMIA I USŁUGI, SANEPID BEZRADNY: MY TEGO NIE OPANUJEMY

W całej Polsce rozpoczęła się akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego jednocząca społeczeństwo pod hasztagiem #otwieraMY, coraz częściej także #zamyMYrząd. Otwiera się gastronomia, otwierają się hotele i usługi, następuje pospolite ruszenie, które zatacza coraz szersze kręgi wykraczając nawet poza Polskę. Oto wyraźnie zainspirowani Włosi uruchomili własną akcję "Ja otwieram".

W najbliższych dniach rusza całe Podhale, na którym twarzą protestu jest inicjator akcji Góralskie Veto p. Sebastian Pitoń, góral z dziada pradziada, a z wykształcenia architekt, człowiek, który uosabia góralską determinację, dążenie do wolności oraz sprawiedliwości. Interesujący wywiad z p. Sebastianem można zobaczyć i odsłuchać pod tym linkiem.

Na konferencji prasowej z Zakopanem 14.01.2021r. Sebastian Pitoń m. in. powiedział:

"Nie zamierzamy brać udziału w rebelii rządu. Jesteśmy strażnikami porządku prawnego Rzeczypospolitej. Mamy prawo do normalnego życia i zamierzamy do tego wrócić. Postanowiliśmy dać impuls, żeby wszystko otworzyć i nie przejmować się działaniami warszawskiego rządu, który niszczy Polaków i ich własność." oraz "Mnóstwo kwater i pensjonatów już działa. Liczymy na to, że w lutym cała Polska już będzie otwarta, a rząd upadnie."

Sebastian Pitoń, inicjator Góralskiego Veta

Kulę śnieżną ze stromego, nie ratrakowanego stoku pokrytego gęstym, świeżym puchem zdecydowała się rzucić w stronę rządu także p. Magda Gessler, która postanowiła dołączyć do pospolitego ruszenia informując na Facebooku, że: "Nie możemy patrzeć, jak umiera wszystko, co kochamy" i dodając: "Otwieramy restaurację - zapraszamy w sobotę 16.01 od godziny 12 do Schroniska Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej" - co rzeczywiście się stało. Brawo!

Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej

W Karpaczu jutro otwiera się 100 obiektów, hoteli restauracji. Za kilka dni może ich tam być 600 i pewnie będzie. Do akcji Góralski Veto dołącza Karkonoskie Veto.

Karkonoskie Veto w Jeleniej Górze

Na hymn przedsiębiorców wyrasta piosenka #OtwieraMY - rap Stopera, z całkiem niezłym tekstem opisującym naszą aktualną rzeczywistość, w który naprawdę warto się wsłuchać.

Wielokrotnie w ciągu każdego dnia nawet w mainstreamie słychać o otwarciu kolejnych lokali w kolejnych miejscowościach, jak np. restauracje "Smaki Indii" oraz "Beza" w Toruniu. Nie wiemy, czy ks. Tadeusz Rydzyk zechciał się tam pofatygować z błogosławieństwem, ale należy wątpić, w końcu grosza żadnego z tego by nie miał, a wiadomo, że utrzymanie rządowej machiny propagandowej w Telewizji Trwam oraz Radiu Maryja sporo kosztuje…

Szef Sanepidu w Małopolsce rwie włosy z głowy i mówi wprost: "To pospolite restauratorskie nieposłuszeństwo i my tego nie opanujemy".

Jest szansa, że za kilka dni pospolite ruszenie ogarnie cały kraj. Zdarzają się niestety również kompletne nieporozumienia, jak w przypadku jednej z krakowskich restauracji, która w duchu bolszewickiego arywisty „na zachętę” wystawiła zdjęcie z kelnerką, która ubrana w przyłbicę mierzy temperaturę gościom celując im termometrem prosto w czoła. Taka postawa świadczy o kompletnym niezrozumieniu istoty tego protestu, a także o godnym pożałowania stanie psychicznym właścicieli, których jedynym celem jest możliwość zarabiania, choćby i obozie koncentracyjnym.

Na szczęście to przypadek jednostkowy, nie chcemy piętnować nieszczęśników, dlatego nie podajemy nazwy tej restauracji licząc na to, że właściciele się opamiętają.

Comment

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'Phar' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: