No icon

OSZUSTWO FRANKOWE

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW NA TEMAT OSZUSTWA MAFII BANKSTERSKIEJ

Biegły sądowy: waloryzacja i indeksacja kredytu kursem franka działa tak jak instrument finansowy

W jednej ze spraw prowadzonych przez mec. Barbarę Garlacz przeciwko mBank S.A. biegły sądowy ds. instrumentów finansowych potwierdził, że waloryzacja ma takie same skutki jak zawarcie standardowej umowy kredytu w PLN ze stawką WIBOR oraz jednocześnie do tego umowy na Swapa Walutowo–Procentowego.

Kredyty frankowe nieważne z punktu widzenia prawa

NBP potwierdził, że kredyty pseudofrankowe w rzeczywistości oprocentowane są stawką WIBOR. Są pseudokredytami z wbudowaną transakcją CIRS. Oznacza to, że są nieważne z punktu widzenia prawa.

 Kredyty we frankach: prawo UE stoi po stronie kredytobiorców

Prawo unijne, w tym orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, stoi w sporze między bankami a ich klientami, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, po stronie kredytobiorców. Pomijanie unijnego dorobku prowadzi do tego, że zamiast rządów prawa mamy rządy banków - twierdzi dr Waldemar Gontarski, dziekan Zamiejscowego Wydziału Prawa w Londynie i Zamiejscowego Wydziału Administracji w Brukseli Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie. Dziś publikujemy pierwszą część rozmowy.

Wykaz podstaw i argumentów – kredyt indeksowany

Wykaz podstaw prawnych i argumentów możliwych do wykorzystania przez kredytobiorców posiadających tzw. kredyt indeksowany (waloryzowany) do kursu chf./

 

Comment

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'Phar' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: