No icon

Polska

LIST OTWARTY PREZESA SZCZYRKOWSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ MIROSŁAWA BATORA DO ZBRODNIARZA MORAWIECKIEGO

Branże gastronomiczna oraz hotelarska, a przy tym wszystkie inne, jak wypożyczalnie nart, biura podróży, firmy eventowe, etc, i generalnie wszystkie małe przedsiębiorstwa są systematycznie mordowane w Polsce przez wynajętego drania, cyngla  bez sumienia Mateusza Jakuba Morawieckiego, człowieka (?) pochodzenia żydowskiego, którego  wbrew zwodniczej, iście diabelskiej (Jan 8:44) bogoojczyźnianej retoryce poznaliśmy po zgniłych owocach działań jako pospolitą kanalię, notorycznego kłamcę, oszusta, złodzieja oraz człowieka bez serca, a więc plemienny standard, dręczącego w akcie sadystycznego mordu rytualnego całą naszą Ojczyznę, pod żałosnym pretekstem fałszywej pandemii, forsowanej na podstawie reakcji polimerazy PCR, która nie może i nigdy nie miała służyć testowaniu ludzi na obecność koronawirusa. W polskich miastach pustki. Na stokach zamiast turystów wiszą dziś transparenty, jak poniżej oraz ten ze zdjęcia, przedstawiający powieszone symbolicznie przez antypolski rząd  na latarni gastronomię oraz hotelarstwo.

To nie one powiny tam wisieć.

Prezes Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej Mirosław Bator wysłał do Morawieckiego list następującej treści:

Szanowny Panie Premierze,

Rozumiem, że jest Pan Premier zmęczony i znudzony tysiącami petycji, dotyczących zamykania branż gospodarczych czy udzielania informacji o pandemii w naszym kraju. Nie mniej rolą ministra, a tym bardziej premiera jest odpowiadanie na pytania obywateli nawet wtedy, gdy są głupie i niedorzeczne. I rozumiem, że nie otrzymałem odpowiedzi na poprzedni list do Pana Premiera, ale za to dziękuję Ministrowi Zdrowia za szybką odpowiedź, chociaż nie była ona kompletnie związana z treścią problemów, o których wyjaśnienia prosiłem (taki podręcznikowy przykład „załatwienia” obywatela). Nie mniej dziękuję, bo wiem na czym stoimy, a raczej już leżymy.
Dlatego skracając do minimum obecny list zapytam, w imieniu szczyrkowskich podmiotów gospodarczych, o następujące sprawy:

1. Proszę o wskazanie źródeł badań czy obserwacji, że zarażenie covidem jest bardziej niebezpieczne na stokach górskich, hotelach, czy w restauracjach, niż w sklepach wielkopowierzchniowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, w WARSIE, na budowach, itp. Przecież decyzja Pana rządu o kolejnych terminach zamknięcia obiektów jest oparta na jakiś faktach czy obserwacjach, nie licząc statystyk dziennych zachorowań, bo te już nie są dla nas kompletnie wiarygodne.

2. Dlaczego termin ferii zimowych został wyznaczony w jednym czasie dla wszystkich województw, chociaż doskonale wiedzieliście, co będzie się działo w miejscowościach turystycznych, nie tylko górskich. Wytrych, jaki stosuje teraz Państwa rzecznik prasowy, czyli „ważniejsze jest dla nas zdrowie Polaków…” nijak się ma do rzeczywistej sytuacji w miejscowościach turystycznych i zaprzecza jakiemukolwiek zdrowemu rozsądkowi. Natomiast argument o konieczności ograniczania przemieszczania się obywateli pasuje tu jak kwiatek do baranicy.

3. Proszę o wskazanie źródeł badań czy obserwacji, że trzymanie dzieci i młodzieży w domach jest zdrowsze od wyjścia do lasu, czy uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Pytam o to w imieniu dziadków, rodziców i gestorów turystycznych, którzy zwątpili w swoją misję wpierania zdrowia polskiego społeczeństwa.

4. Czy jest prawdą, że Polski Holding Hotelowy ma na celu wykupywanie obiektów turystycznych, które już można dostać za zmniejszoną wartość. A jeśli tak, to w jakim celu. Martwimy się, tą informacją (oby nieprawdziwą), bo to my, jako średnie i mniejsze firmy jesteśmy niewinnymi ofiarami jakiejś wojny, która nas nie dotyczy, a która nas poobija na długie lata.

5. Dlaczego Panie Premierze, wzorem innych państw Unii Europejskiej, pomoc rządu polskiego nie obejmuje również wyrównania strat dochodów przedsiębiorstw (w Niemczech jest to 75% dochodów z ubiegłego roku; w innych krajach: od 50 do 100%).

6. Dlaczego Panie Premierze, nie zamierzacie obniżyć podatków VAT (również wzorem innych państw europejskich), chociażby w branżach najbardziej dotkniętych działaniami antycovidowymi. To zrobiła już większość członków UE.

7. Dlaczego Panie Premierze, nie pochyliliście się nad kwestią wsparcia kredytobiorców branży turystycznej, którzy nie mają czym spłacać kolejnych rat kredytów, bo im zrobiliście lockdown. I znowu: banki większości państw UE, na wnioski ich rządów, przesunęły linie kredytowe pożyczkobiorców nawet o rok po oficjalnym zakończeniu pandemii.

Mam nadzieję na solidną i w miarę szybką odpowiedź, bo tu na dole, już wrze.

Z wyrazami szacunku
Prezes Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej
Mirosław Bator

Szczyrk, 9 stycznia 2021

 

Jaki będzie skutek? Prawdopodobnie żaden, chyba, że animatorzy Morawieckiego przestraszą się narastającego w Polsce buntu i uruchomią wentyl bezpieczeństwa, aby po chwilowym rozluźnieniu, bardzo niewielkim, powrócić niezwłocznie do programowej eksterminacji Narodu Polskiego, aczkolwiek bardziej prawdopodobne jest szybkie wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, który teoretycznie pozwala rządowi na masowe aresztowania, grabież mienia oraz represje gorsze, niż w stanie wojennym. Jednak nie można wprowadzić takiego stanu pod fałszywym pretekstem, będzie nielegalny. W takim wypadku konieczny byłby pucz wojskowy, ze wszystkimi konsekwencjami. Miejmy nadzieję, że polscy oficerowie mają już ten wariant przygotowany, wraz ze sznurem, który posłuży ludowi do wykonania słusznych wyroków po sprawiedliwych procesach.

 

Comment

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'Phar' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: